مرکز تعمیرات

راهکارهایی برای ترمیم خراشیدگی رنگ بدنه خودرو

بسیاری از شما با مشکل خراشیدگی رنگ بدنه خودرو مواجه شده‌اید؛ حال هرچه خودرو جدیدتر باشد دغدغه برطرف نمودن این خراشیدگی‌ها نیز بیشتر می‌شود. در این مطلب تلاش کرده‌ایم تا با ارائه راهکارهای عملی و مقرون‌به‌صرفه شما را در حل این مشکل یاری کنیم. تا پایان با ماشین نو همراه باشید.
عده‌ای تصور می‌کنند که برای هر خراش روی رنگ بدنه باید به صافکار مراجعه و هزینه زیادی را پرداخت کنند؛ اما برای برطرف نمودن بسیاری از این خطوط نیازی به‌صرف مبالغ بالا نیست. تنها باید نوع خراشیدگی را تشخیص داده تا بتوانید متناسب با آن اقدامات لازم را انجام دهید. برای تشخیص خراشیدگی می‌توانید از ناخن و نوک انگشتان خود استفاده کنید.
خراش های سطحی رنگ بدنه
اگر با لمس محل خراش متوجه شدید که لاستیک، پلاستیک و یا رنگ روی آن نشسته می‌توانید از پاک‌کننده‌های چسب استفاده کنید. برای خطوطی که خشک و سخت شده‌اند نیز از محلول استون و رقیق‌کننده‌های رنگ کمک بگیرید. در بیشتر موارد خراشیدگی با بهره‌گیری از این دو شیوه برطرف می‌شود اما اگر خطوط همچنان پابرجا بودند از مواد پولیش و خش‌گیر استفاده کنید. این مواد ابتدا باید به‌صورت دورانی بر روی خطوط کشیده شود تا سطح رنگ در تمام قسمت‌ها یکسان شود سپس برای از بین بردن آثار ساییدگی باید از حرکات منظم افقی استفاده کنید.
خراش های عمیق رنگ بدنه
خراش های عمیق به نسبت خطوط سطحی سخت‌تر ترمیم می‌شوند. گاهی نیز به‌طور کامل از بین نمی‌روند اما می‌توان آن را نادیده گرفت. برای ترمیم خراش های عمیق مراحل زیر را اجرا کنید:
1- ابتدا برای ترمیم خراش های عمیق با محلول آب و صابون محل خط افتادگی را پاک کنید.
2- در مرحله بعد داخل خراش را با ماده‌ای که رنگی متضاد با بدنه دارد پر کنید، برای مثال در خودروهای تیره از واکس سفید و در خودروهای روشن از واکس مشکی استفاده کنید.
3- با استفاده از کاغذ سمباده نرم 2000 تا 3000 را از فروشگاه‌های لوازم یدکی یا صافکاری تهیه کنید و به همراه یک تخته چوبی در محلول آب سرد و مایع ظرف‌شویی قرار دهید.
4- سایش باید از به‌طور منظم از بالا به پایین خط انجام شود. این کار را تا از بین رفتن خراشیدگی ادامه دهید. همچنین دقت کنید که سمباده خشک نشود بنابراین به‌طور دائم آن را با محلول فوق خیس کنید.
5- محل سمباده زده را خشک کرده و اگر لایه شفاف کننده رنگ خودرو از بین رفته مقداری اسپری شفاف کننده بر روی آن بپاشید.


 

این مطلب در تاریخ جمعه ۴ تیر ۱۴۰۰ ارسال شده است .
تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوظ می باشد .