مرکز تعمیرات

تعمیرات جاروبرقی

روشن نشدن جاروبرقی :
روشن نشدن دستگاه یکی از رایج ترین مشکلات جاروبرقی است. در اولین قدم مشتریان ولتاژ برق خانه را بررسی کنند. در صورتی که مشکل از برق منزل نبود پریز را با یک دستگاه برقی دیگر چک کنید. در صورتی که متوجه شدید مشکل از جاروبرقی است در اولین مرحله کابل و دوشاخه جاروبرقی را بررسی کنید. می توانید دستگاه را با یک کابل و دوشاخه جدید تست کنید.
در مرحله ی بعدی کلید استارت جاروبرقی را بررسی کنید. ممکن است کلید استارت بعد از مدتی استفاده مستهلک شده باشد. چنانچه مشکل دستگاه برطرف نشد اعضای محترم باشگاه مشتریان بهتر است به تعمیرکار مراجعه نمایند.
 
قدرت مکش نامناسب :
اعضای محترم باشگاه مشتریان توجه داشته باشند که گرفتگی لوله خرطومی از اصلی ترین دلایل کاهش قدرت مکش در جاروبرقی است. معمولا زمانی که جاروبرقی گرفتگی دارد، دستگاه صدای زوزه مانندی را ایجاد می کند. با برطرف کردن گرفتگی مشکل مکش ضعیف دستگاه برطرف می شود.
 
همچنین ممکن است مکش ضعیف در اثر کثیفی فیلتر باشد. فیلترها مانع از ورود گرد و خاک به دستگاه می شوند. پس از مدتی استفاده از جاروبرقی گرد و غبار باعث انسداد در فیلتر می گردد و بنابراین فیلتر باید شسته شود. با تمیز کردن فیلتر مشکل مکش ضعیف برطرف می شود. البته ممکن است فیلتر صدمه دیده باشد که در این صورت باید فیلتر را تعویض نمایید.

 

این مطلب در تاریخ یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ ارسال شده است .
تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوظ می باشد .