مرکز تعمیرات

تعمیر فرورفتگی مبلمان و کاناپه

چیزهای مختلفی وجود دارند که میتوانند اندکی فرورفتگی به وجود بیاورند. اولین چیز مهم! ابتدا کوسن ها را چک کنید زیرا این راحت ترین روش حل مشکل است. اگر آنها خوب و محکم هستند، ممکن است نیاز داشته باشید یک عمل جراحی کوچک انجام دهید تا دید خوبی از چهارچوب و فنرها و  رویه کوبی مبل داشته باشید. گاهی اوقات یک پوشش نازک و نمدی مانند در اطراف بالا و پایین چهارچوب رویه کوبی وجود خواهد داشت که مانع ورود گرد و غبار به داخل مبل میشود. برای برداشتن این، به آرامی همه بست ها را بکنید یا یک چاقوی ابزار تیز بردارید و یک خط راست در امتداد یک لبه ببرید تا بتوانید بازرسی کنید و پس از اتمام کار پارچه رویه کوبی را دوباره ببندید.
کوسن ها
اگر مشکل تان کوسن ها است، زیپ پارچه رومبلی را باز کنید تا آنچه داخل آنهاست نمایان شود. اگر کوسن ها زیپ ندارند، پس باید آنها را ببرید و سپس بدوزید. اگر این کار ارزشی برای تلاش ندارد، اگر میتوانید کوسن های جدید برای مبل‌تان از تولید کننده شفارش دهید. اگر هم نه باید با توجه به جنس‌شان دوباره اندازه گیری کنید و با فوم و یا پشم و مموری فوم پرشان کنید. معمولا تعویض کامل فوم بالشتک مدت طولانی تری از مواد دیگر دوام می آورد و بهترین نتنایج را خواهد داشت. قطعاتی را پیدا کنید که از لحاظ شکل و ابعاد شبیه کوسن شما هستند، اما درصورت نیاز میتوانید برای دستیابی به خط صاف، فوم را با چاقوی تیز ابزار یا قیچی تیز ببرید. به درستی اندازه گیری کنید تا مطمئن شوید که در داخل پارچه جای می گیرد. ابتدا فوم را بزرگتر ببرید و تا رسیدن به اندازه مناسب کارتان را ادامه دهید. توصیه می‌کنیم که این بخش کار را برای اینکه تر و تمیز دربیاید به یک کارگاه  تعمیرات مبلمان بسپارید و علاوه بر رویه کوبی تشکچه‌ها را هم نوکنید.
 روکش مبل
روکش مبل به طور ویژه برای کاناپه و مبلی که دارای فرورفتگی شده طراحی شده اند، اما برخی محدودیت ها دارند. وینیل یا قطعات پلاستیکی سخت، در بین جایی که کوسن ها با بالای چهارچوب تماس پیدا می کنند، وارد می شوند. آنها می توانند به طور قابل توجهی نقش تکیه گاه داشته باشند به ویژه اگر مشکل از کوسن ها یا چند فنر آسیب دیده نباشد. آنها نسبتا مقرون به صرفه هستند. قیمت های متنوعی دارند و علاوه براین نیازی به بیرون آوردن هیچ ابزاری نیست. هیچ مشکل اساسی با چهار چوب، با این محصولات برطرف نخواهد شد، اما اگر یک مبل دارید که به اندکی بالا کشیدن نیاز دارد این محصولات ممکن است به خوبی عمل کنند.
فنرها
کاناپه و مبل قدیمی تر معمولا فنرهایی دارند که اگر پیچ خورده، خم یا شکسته شده باشند برای تعویض یا تعمیر آنها توسط خودتان نیاز به مهارت دارید. برای تعمیر آنها می توانید سعی کنید با استفاده از انبر دست آنها را به شکل مشابه با دیگر فنرها خم کنید اما اگر قادر به انجام آن نیستید پس ممکن است لازم باشد آنها را به کارگاه تعمیر  مبلمان ببرید . با اینکه هزینه ای دربرخواهد داشت در عین حال بصرفه است. عکس بگیرید و آنها را نزد یک حرفه ای برای دریافت مظنه ببرید. به خاطر داشته باشید هنگام بررسی یا تعمیر فنرها پوشیدن دستکش و محافظت از چشم ها درصورتی که چیزی شل شود یا به سمت شما پرت شود، ایده ی خوبی است.
فنرهای زیگزاگی
فنرهای جدیدتر به احتمال زیاد دارای فنر¬های زیگ-زاگی هستند. و مشکل اصلی آنها این میتواند باشد که آنها از گیره هایشان خارج میشوند که منجر به فرونشست کوسن کاناپه و مبل میشود. گیره های فلزی را در کناره ی چهارچوب مبل پیدا کنید تا ببینید اگر آنها شکسته یا شل شده اند، تعمیر یا در صورت لزوم تعویض کنید. همیشه عقب بکشیدن فنرهای سرسخت به داخل گیره اصلی آسان نیست. اما خبر خوب این است که جایگزینی آنها برای قرار دادن فنرها روی گیره می-تواند راحت تر باشد. ممکن است به انبردست برای کشیدن فنرها به جای خودشان نیاز داشته.
چهارچوب
همه مبل ها با اندکی تفاوت با یکدیگر ساخته می شوند، اما اصلی ترین چیزی که در آنها مشترک است نوعی قالب تکیه گاه چوبی یا فلزی است. در قالب های چوبی هر قطعه ی شکسته باید تعویض یا تقویت شود. اگر شما نیازی به خرید چوب از فروشگاه سخت افزار دارید، اندازه گیری را دقیق انجام دهید یا یکی از میله ها را با خودتان ببرید برای اطمینان از اینکه اندازه ممناسب را دارید می خرید. به طور مشابه قطعات شل شده باید توسط یک قطعه محکم دیگر محکم شود یا آن را پشتیبانی کند. برای برخی چهارچوب ها، یک قطعه به اندازه برش داده شده از تخته چندلا ممکن است به تقویت میله های چوبی نگهدارنده کوسن ها کمک بکند. با این حال، این کار معمولا مبل را بسیار مستحکم تر از آنچه ممکن است شما بخواهید، میکند و یک تعمیر موقتی است. اگر می خواهید این را امتحان کنید از تخته چندلا استفاده کنید در نتیجه کمی فرصت دارید که روی آن بنشینید. تعمیر چهارچوب فلزی سخت است اما ممکن است بتوانید پایه ها یا تکیه گاه های جدید از سازنده های اصلی تخت پیدا کنید.
به یاد داشته باشید که تعمیر خوب مبل را تمرین کنید. دوستان و اعضای خانواده تان را از پریدن بر روی مبل و کاناپه خود دور نگاه دارید و هر چند وقت یکبار کوسن ها یا تشکچه های مبل را بتکانید تا آنها را ازصاف شدن مکرردر یک نقطه محافظت کنید. درنهایت کوسن ها فرسوده خواهند شد، فنرها خواهند شکست و چهارچوب ممکن است نیاز به تعمیر داشته باشد اما به این ها معنی این نیست که کاناپه مورد علاقه تان را باید بگذارید کنار خیابان.

این مطلب در تاریخ جمعه ۴ تیر ۱۴۰۰ ارسال شده است .
تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوظ می باشد .